O nás

Krátké představení členů kapely.

 

Tomáš Jakl - mandolína

Tomáš Jakl

Ročník 1961, takže nejstarší mandolinista u Blue Time (někteří tvrdí, že vůbec nejstarší mandolinista, ale tato informace se nezakládá na pravdě). Na mandolínu jsem začal hrát někdy v roce 77. Byla krásná, celá z překližky a na přední desce měla namalovanou kytičku. Stála 320Kč. Po té jsem se zmohl na mandolinu typ F. Přitahl ji od někud Franta Ort a nikdy jsem se vlastne nedozvěděl kdo ji postavil. Další byla mandolína F od Michala Zelinky. Rok výroby má 85 a na tehdejší dobu to byl opravdi nástroj. Dodnes ho mám. V roce 2001 mi udělal radost Jarda Průcha ,který mi postavil nástroj opravdu špičkový na který hraji dodnes.

 

Jirka Stejskal - kontrabas

Jirka Stejskal

I já jsem se narodil své matce v lednu roku 1974. Že budu hrát na basu jsem netušil a nikdy mě to ani nenapadlo. Také jsem navštěvoval tzv. Lidušku, avšak kratší dobu, nebyl jsem tak vytrvalý jako můj kamarád Pavel, se kterým se známe od první třídy. Učil jsem se hře na kytaru. Hraní podle tehdejších osnov mne však nijak neoslovilo. Stal jsem se tedy nedoukem. K bluegrassu mne přivedl Pavel a musím říci, že tato muzika mne oslovila. Začal jsem to zkoušet s kytarou. Při zakládání kapely jsme zjistili, že nemáme hráče na kontrabas a ani kontrabas. Po krátké rozvaze kolektiv rozhodl, že vhodný kandidát budu já. Pavel snesl z půdy starou basu, kterou jeho otec koupil kdysi na vojně (bylo to na ní vidět). Byla sice poškozená (zažila výbuch dělbuchu), ale vzhledem k mým nulovým zkušenostem byla nástrojem vhodným – nedalo se mu nijak ublížit. Koupil jsem nové struny a začal hrát na basu. DOBŘE VÁM TAK KAMARÁDI. Po získání zkušeností jsem zakoupil nástroj nový, který vyrobil v Lubech u Chebu pan Josef Jan Dvořák, a na ten hraji dosud.

 

Jirka Škrdlant sólová kytara

Jirka Škrdlant

Jméno mé je Jiří Škrdlant, a narodil jsem se 1994. Na kytaru jsem začal hrát okolo 6 let, ale byla to pouze klasika. Kolem 13 let, jsem začal cvičit s art time kapelou, která byla moje první a kde jsem si jak se říka čuchnul pořádně k muzice. Vystřídal jsem hodně kapel, ale všechny byly rockové a tak hlavní bod zlomu mé hudební šnůry ovlivnila skupina Blue time, která mi ukázala jak se vůbec BLUEGRASS hraje a s pořadím tehdy kytaristou 3 jsme aktivně hráli cca 3-4 roky. Bohužel později práce nedovolovala abych dál setrval v kapele, ale však 4 roky na to jsme s klukama našly stejnou cestu a pokračuji jako kytarista číslo 3,7 v kapele Blue Time.