O nás

Krátké představení členů kapely.

Viktor Boháček - banjo

Viktor Boháček

Ročník 1977. Na pětistrunné banjo jsem začal hrát kolem patnáctého roku mého života. V tu dobu byl mým velkým vzorem Marko Čermák, takže jsem zkoušel hrát podle jeho školy. Nástroj byl doma po otci, který ho koupil kolem roku 1974 za necelých 800 korun, výrobce Kremona Luby u Chebu. Zvuk sice nebyl nijak ohromující, ale nástroj kupodivu ladil a to i ve vyšších polohách - na začátek to byl prostě skvělej nástroj. Když mi bylo asi 20 let, seznámil jsem se se skvělým banjistou Petrem Seidlem, který mi byl výborným učitelem a kamarádem. Školu Marko Čermáka vystřídala škola Earla Scruggse a pomalu přišla na řadu i teorie. V tu dobu jsem se snažil být dobrým žákem a cvičil jsem každý den. Výuka nabrala úplně jiný směr a začala mě opravdu bavit. V roce 1999 jsem si nechal u pana Kreuzera z Rudné postavit nový nástroj, na který jsem hrál bez nejmenších problémů do roku 2014 a hrálo se mi na něj skvěle. Na jaře roku 2014 přichází změna, a pořizuji starší pětistrunné banjo. Je to můj vysněný model BAT od Jardy Průchy. Nástroj je to špičkové kvality a věřím, že mi bude sloužit k plné spokojenosti řadu let.

Tomáš Jakl - mandolína

Tomáš Jakl

Ročník 1961, takže nejstarší mandolinista u Blue Time (někteří tvrdí, že vůbec nejstarší mandolinista, ale tato informace se nezakládá na pravdě). Na mandolínu jsem začal hrát někdy v roce 77. Byla krásná, celá z překližky a na přední desce měla namalovanou kytičku. Stála 320Kč. Po té jsem se zmohl na mandolinu typ F. Přitahl ji od někud Franta Ort a nikdy jsem se vlastne nedozvěděl kdo ji postavil. Další byla mandolína F od Michala Zelinky. Rok výroby má 85 a na tehdejší dobu to byl opravdi nástroj. Dodnes ho mám. V roce 2001 mi udělal radost Jarda Průcha ,který mi postavil nástroj opravdu špičkový na který hraji dodnes.

Jirka Stejskal - kontrabas

Jirka Stejskal

I já jsem se narodil své matce v lednu roku 1974. Že budu hrát na basu jsem netušil a nikdy mě to ani nenapadlo. Také jsem navštěvoval tzv. Lidušku, avšak kratší dobu, nebyl jsem tak vytrvalý jako můj kamarád Pavel, se kterým se známe od první třídy. Učil jsem se hře na kytaru. Hraní podle tehdejších osnov mne však nijak neoslovilo. Stal jsem se tedy nedoukem. K bluegrassu mne přivedl Pavel a musím říci, že tato muzika mne oslovila. Začal jsem to zkoušet s kytarou. Při zakládání kapely jsme zjistili, že nemáme hráče na kontrabas a ani kontrabas. Po krátké rozvaze kolektiv rozhodl, že vhodný kandidát budu já. Pavel snesl z půdy starou basu, kterou jeho otec koupil kdysi na vojně (bylo to na ní vidět). Byla sice poškozená (zažila výbuch dělbuchu), ale vzhledem k mým nulovým zkušenostem byla nástrojem vhodným – nedalo se mu nijak ublížit. Koupil jsem nové struny a začal hrát na basu. DOBŘE VÁM TAK KAMARÁDI. Po získání zkušeností jsem zakoupil nástroj nový, který vyrobil v Lubech u Chebu pan Josef Jan Dvořák, a na ten hraji dosud.

Petr Vítek - kytara

Petr Vítek

Zivouš. Narozen 1971. Ve školním věku zpíval v dětských sborech. Ve 14 letech nalezena kytara po sestře. Po vojně zachvácen bluegrassem newgrassem Tony Ricem a Patt Flynnem. První lepší kytara zn Seagull smutně zakvílela po prošlápnutí mým kamarádem. Pořízena Takamina, poté Furch a nakonec krasavice od mistra Kobrleho. Mezi tím stále rotoval mezi různými formacemi. V létě 2015 zcela náhodné seznámení s megakapelou světového formátu Blue Time díky inzerátu. Víťas domluvil-Howgh